Czy drużyna InPostu może doręczyć najlepszy wynik?
Na co dzień łączy ich sport. 8 maja 2022 połączy coś więcej. Razem pobiegną w szczytnym celu. Razem z tysiącami ludzi na całym świecie będą zbierali środki na badania rdzenia kręgowego i wynalezienie metody jego leczenia. Poznajcie członków drużyny InPost – choć pewnie znacie ich już z telewizyjnych transmisji z innych ważnych, międzynarodowych imprez sportowych.
Dołącz do drużyny InPost tutaj
Jedyną osobą w drużynie, która ma już doświadczenie w Światowym Biegu jest medalista mistrzostw Europy, kulomiot Konrad Bukowiecki. „Wings for Life World Run wspominam z uśmiechem na twarzy. Bieganie nie jest moją mocną stroną, ale w tym wyścigu nie chodzi o to żeby bić rekordy, tylko o szczytny cel. Poza tym poznałem dużo fajnych ludzi, z którymi mam kontakt do dzisiaj” – wspomina edycję 2017, w której pokonał prawie 7 km. Teraz, wspierany przez mocny team, spróbuje przebiec jeszcze więcej. „Mój plan to przede wszystkim dobrze się bawić i może pokusić się o trochę dłuższy bieg niż poprzednim razem. Biegam bardzo rzadko i raczej niechętnie, ale na Wings for Life World Run się zmobilizuję” – obiecuje.
„Trenując zawodowo lekkoatletykę nigdy nie brałam udziału w biegach ulicznych. Połączenie sprintu z biegami ulicznymi nie idzie w parze” – zdradza Magda Gorzkowska, która do niedawna reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej na bieżni, a teraz realizuje się zdobywając najwyższe górskie szczyty. „Teraz jednak sporadycznie startuję w biegach ulicznych, w szczególności w tych charytatywnych. Ostatnio brałam udział w biegu dla Ukrainy w Katowicach. Szczególnie wspominam niesamowitą atmosferę jedności i okazywanej solidarności. Tak samo w Wings for Life World Run dla mnie liczy się idea tego biegu i szczytny cel. Połączenie sportu z możliwością wsparcia potrzebujących zawsze jest dla mnie świetną kombinacją” – przyznaje.
Oszczepnika Marcina Krukowskiego do Światowego Biegu przyciągnęło coś innego. „Zdecydowałem się wystartować ponieważ spodobała mi się idea Samochodu Pościgowego” – mówi wprost. „Oczywiście zawsze chętnie wspieram akcje charytatywne. W treningu oszczepnika jest bardzo dużo biegania, ale przeważają bardzo krótkie i szybkie odcinki. Dłuższe pokonujemy rekreacyjnie”.
Całe kilometry podczas każdego meczu potrafią przebiec na korcie tenisiści. Dlatego bieganie jest też jednym z elementów treningu Magdy Świerczyńskiej. „Jako tenisistka muszę dbać o kondycję i sprawność fizyczną. Poświęcam tym zajęciom sporo czasu na dodatkowych treningach ogólnorozwojowych. Bieganie od dziecka było moja mocną stroną. Moim celem na Wings for Life World Run będzie przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu” – zapowiada. Udział w Światowym Biegu cieszy ją i napawa dumą: „Wszystko, co możemy robić dla innych, którzy są w potrzebie jest wspaniałym gestem. Jestem dumna, że jako zawodniczka InPost Team mogę wziąć udział w tym biegu. Fajnie, że są organizowane takie imprezy, które niosą pomoc innym ludziom”.
Wiele w swoim treningu nie biega jednak dyskobol Robert Urbanek. „Raczej kilka okrążeń stadionu na rozgrzewkę przed treningiem” – tłumaczy. Tym mocniej, nawet u doświadczonego sportowca, Wings for Life World Run potrafi rozbudzić duże emocje. „To będzie mój debiut. Tym bardziej jestem ciekaw jak wyglądają takie biegi i jaka jest ich atmosfera. Liczę przede wszystkim na dobrą zabawę w doborowym towarzystwie. Już nie mogę się doczekać!”
Naprawdę mocny skład to także zasługa judoczki Aleksandry Kowalewskiej. „Jako sportowcy mamy w sobie dużo zawziętości i ducha walki który na pewno pomoże nam w staraniu się o jak najlepszy wynik” - przewiduje. Jak sama mówi: „W judo bieganie jest jak najbardziej wskazane, ale w formie krótkich biegów (sprintów, interwałów) lub biegów tlenowych nie dłuższych niż pół godziny”. A pół godziny to czas, po którym na trasy na całym świecie oraz w Aplikacji wyruszy Samochód Pościgowy. Ciekawe, jak daleko zdoła dobiec zanim ten ją dogoni.
Drużynę InPostu na pewno zasilą jeszcze fani zawodników. Każdy może się do niej zapisać - tutaj. Zachęca do tego Robert: „To świetna inicjatywa promująca sport, ruch i zdrowy tryb życia. Wspieramy przy tym prace nad metodami, które mają na celu leczyć urazy rdzenia kręgowego”. Wszyscy razem na pewno będą chcieli walczyć o jak najlepszy wynik w klasyfikacji drużynowej, który osiągną tylko, jeśli otrzymają solidne wsparcie swoich fanów. Oprócz tego każdy ze sportowców ma też swój cel indywidualny. „Mój to biec ile sił w nogach i w głowie - oczywiście nie dać się dogonić samochodowi” – mówi Magda. A jaki jest Twój?
Drużyny to nieodłączny element Światowego Biegu. Zapisz się do drużyny InPostu, znajdź inny team dla siebie, albo stwórz własny – tutaj